Producent mebli laboratoryjnych – o nas

90% komponentów mebli powstaje w naszym zakładzie

 

O FIRMIE

Firma DCD LAB od lat tworzy starannie zaprojektowane meble, które zawdzięczają swoją niezawodność idealnie dobranym elementom o doskonałej jakości.

W naszych zakładach powstaje 90% wszystkich komponentów stosowanych do produkcji. To właśnie nadzór nad poszczególnymi etapami powstawania mebli jest jednym z największych atutów produktów DCD. Daje nam to możliwość tworzenia mebli w konkurencyjnych cenach, odpowiadających najróżniejszym wymaganiom i potrzebom klientów.

Laboratoria to miejsca pracy ludzi, dla których niezmiernie ważna jest precyzja. Nic nie powinno ich rozpraszać, a doskonała organizacja pracy jest bezwzględną koniecznością. Wiemy, że tutaj każdy szczegół ma wielkie znaczenie. DCD LAB to meble inspirujące z dwóch powodów – pobudzają do twórczej pracy, ale również powstają z prawdziwej pasji. Na przestrzeni swojej wieloletniej działalności w zakładach DCD LAB wyprodukowaliśmy meble dla przedsiębiorstw z różnorodnych branż.

 

 

13

w tylu krajach znajdziesz 

meble DCD LAB. Najbardziej oddalone
laboratorium od fabryki
znajduje się w Zambii (Afryka). 

57

osób zatrudniamy do

konstrukcji, produkcji
i montażu mebli 

27 300 m2

kilometrów różnych rodzajów 

płyt zużywamy rocznie do
produkcji mebli

30

polskich uniwersytetów 

posiada w laboratoriach
meble DCD LAB

 

TECHNOLOGIA

Przez lata doskonaliliśmy produkty DCD Labs opracowując własną technologię produkcji mebli laboratoryjnych. Każdy element powstający w naszych fabrykach to drobiazgowo przemyślane rozwiązanie. Jednym z nich jest metoda malowania mebli. Jej wyjątkowość polega na łączeniu ze sobą pomalowanych wcześniej elementów.

Inni producenci pokrywają farbą elementy dopiero po ich zespoleniu. Zaletą naszego rozwiązania jest dokładne, jednolite pokrycie powierzchni każdego detalu farbą proszkową. W przypadku szafek metalowych łączenie podzespołów dopiero na etapie montażu ma dodatkową zaletę. Przy ewentualnym uszkodzeniu mechanicznym, pozwala na wymianę jedynie wadliwego elementu, nie zaś całego korpusu, co konieczne jest przy technologii stosowanej przez innych dostawców.

Taka metoda ma również duże znaczenie przy produkcji frontów szafek i szuflad. Pomiędzy dwoma stalowymi elementami umieszczamy materiał wygłuszający. Ponieważ wszystkie stalowe części przed połączeniem są pokrywane warstwą farby proszkowej jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą odporność na wilgoć i korozję – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz frontu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie mebli przed powstaniem ogniska korozji i uszkodzeniem mebla w wyniku ewentualnego zalania lub wycieku substancji podczas użytkowania.

 
 

CERTYFIKATY

W trosce o bezpieczeństwo oraz jakość oferowanych wyrobów przeprowadziliśmy szereg wewnętrznych testów potwierdzających ich zgodność z obowiązującymi normami oraz przydatność do pracy w laboratorium. Stosujemy system zarządzania jakością potwierdzony certyfikatem ISO 9001. Zakupione u nas produkty spełniają najwyższe standardy obowiązujące w branży wyposażenia laboratoriów. Uzyskane certyfikaty i atesty:

  • Certyfikat zgodności z normą EN 14175 (część I, II i III) dla oferowanych przez nas dygestoriów,
  • Certyfikat zgodności z normami PN-EN 13150 oraz PN-EN 14727 oferowanych przez nas mebli laboratoryjnych,
  • Atest higieniczny na oferowane przez nas meble laboratoryjne oraz blaty ceramiczne,
 
  • Atest potwierdzający zgodność oferowanych blatów i zlewów ceramicznych z normą EN87:1994,
  • Atest potwierdzający zgodność oferowanych blatów i zlewów z ceramiki monolitycznej Firudurit z normą EN 14411:2003,
  • Atest potwierdzający zgodność oferowanych blatów wykonanych z ceramiki monolitycznej z normą PN-EN 13150:2004,
  • Inne  raporty z badań  dla ceramiki  zgodne z  obowiązującymi normami.