Stelaże do mebli laboratoryjnych

Łatwy montaż mebli laboratoryjnych

Stelaże stalowe umożliwiają podwieszanie szafek pod blatem z zachowaniem 150 mm przestrzeni pomiędzy posadzką a spodem szafki, pozwala to na utrzymanie czystości w pomieszczeniach laboratoryjnych. Dodatkowa zaletą jest zwiększona obciążalność samych stołów, co pozwala na bezproblemowe ustawianie nawet bardzo ciężkiego sprzętu laboratoryjnego. Stelaże stalowe ułatwiają montaż mebli laboratoryjnych i zmianę położenia szafek nawet podczas użytkowania.

 

Systemy montażu mebli do laboratorium

 

Meble DCD z serii Carbon powstają w oparciu o trzy możliwe rozwiązania konstrukcyjne. Wybór właściwego systemu uzależniony jest od funkcji jakie meble pełnią i wymogów, które powinno spełniać konkretne laboratorium. W naszej ofercie znajdują się dwa systemy montażu oparte na stelażach oraz system szafek samonośnych montowanych na nóżkach lub cokole. Stelaże to podstawowe elementy nośne i konstrukcyjne mebli laboratoryjnych, takich jak stoły, szafy, szafki, blaty robocze oraz stanowiska zlewozmywakowe. Powstają z zamkniętych, malowanych proszkowo profili stalowych o różnych przekrojach.

 

 

      Systemy montażu mebli do laboratorium

       system c                                                          system a                                                                 system x

 

 szafka system c szafka systema   szafka system x
Nowoczesnym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest system montażu oparty na stelażach typu „C”. Umożliwia on optymalne zagospodarowanie przestrzeni i zaprojektowanie mebli o dużych gabarytach. Znajdujące się pod blatem roboczym szafki można dowolnie przewieszać bez konieczności demontażu innych elementów. Kształt stelaża ułatwia utrzymanie czystości w pomieszczeniach. Istnieje możliwość wzmocnienia stelaża C o dodatkową rozpórkę, dzięki której zwiększy się odporność stołu na obciążenie.

 

Przykładowe przekroje profili wykorzystywanych do produkcji stelaży:

  • 50 x 30 x 2 mm
  • 60 x 30 x 2 mm
  • 60 x 40 x 2 mm

System zabudowy na bazie stelaży typu „A” jest rozwiązaniem klasycznym, które gwarantuje dużą stabilność wykonywanych przez nas mebli. Przeznaczony jest do zabudowy stanowisk przyściennych, wyspowych i zlewowych, gdyż charakteryzuje się dużą wytrzymałością na obciążenia. Można uzupełniać go szafkami oraz szufladami.

 

Przykładowe przekroje profili wykorzystywanych do produkcji stelaży:

  • 25 x 25 x 2 mm
  • 30 x 30 x 2 mm
 

System szafek samonośnych to rozwiązanie ekonomiczne, które sprawdzi się w laboratoriach dydaktycznych i na stanowiskach przeznaczonych do analizowania wyników pomiarów oraz prac biurowych.Szafkę można umieścić na stalowych nóżkach lub cokole wykonanym z stali albo wysokiej jakości płyty wiórowej.

 

Dodatkowe dane:

  • nóżki stalowe z profili zamkniętych
  • max. wysokość cokołu lub nóżek: 15 cm