Dygestorium - DCD-LAB

Dygestorium

Dygestorium jest niezbędnym wyposażeniem różnego rodzaju laboratoriów. Bez nich niektóre prace byłyby niemożliwe do wykonania lub wiązałyby się z dużym zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa człowieka. 

W firmie DCD-LAB od lat tworzymy w pełni funkcjonalne i bezpieczne dygestoria. Posiadamy do tego niezbędne certyfikaty i duże doświadczenie. Jeśli szukasz estetycznych i wysokiej jakości dygestoriów do swojego laboratorium – skontaktuj się z nami.

Dygestoria - budowa

Dygestoria stanowią niezwykle istotny i niezbędny element wyposażenia profesjonalnych laboratoriów chemicznych i nie tylko. Dzięki ich zastosowaniu można w sposób bezpieczny operować wszelkimi substancjami na terenie laboratorium.

Dygestoria laboratoryjne zbudowane są z materiałów odpornych na szkodliwe działania mechaniczne, chemiczne oraz termiczne. Najczęściej, w zależności od potrzeb klienta, jako blat roboczy oraz do wyłożenia komory wykorzystywane są materiały takie jak: ceramika, polipropylen, stal szlachetna, kwasoodporna. W naszych produktach istnieje możliwość montażu dolnego wyciągu do pracy z gazami ciężkimi (gazy i opary chemikaliów cięższe od powietrza). Zdecydowanie ułatwi on wentylację przestrzeni roboczej wyciągu. Produkowane przez nas urządzenia spełniają europejską normę PN EN 14175:2006.

Dygestoria wyposażone są m.in. w szybę, która jest unoszona na wybraną wysokość. Wszystko w celu umożliwienia włożenia rąk laboranta wraz ze szkłem laboratoryjnym z zawartością. Szyba taka chroni osobę laboranta przed oparami i zachlapaniem daną substancją. Wewnątrz dygestorium znajduje się instalacja wodna, kanalizacyjna i gazowa. Montuje się też tam zwykłe oświetlenie. Na zewnątrz można znaleźć zawory wody i gazu, a także gniazda elektryczne, włączniki i tym podobne. Pod blatem roboczym zwykle dygestoria są wyposażone w szafkę, w której można przetrzymywać różnego rodzaju substancje. Niekiedy dygestoria wyposaża się także w czujniki przeciwpożarowe lub takie, które wykrywają najczęstsze gazy toksyczne.

Dygestorium DCD-LAB w Zbąszynie
Dygestorium do laboratorium - Meble laboratoryjne DCD-Lab

Dygestorium laboratoryjne

Dygestoria zwykle wykorzystuje się w laboratoriach chemicznych, analitycznych, biologicznych i czasami też przemysłowych. Dygestoria można podzielić na dwa rodzaje:

 • na stałe wmontowane na stole lub blacie laboratoryjnym i przytwierdzone do ścian pomieszczenia – ich przeniesienie będzie wiązało się z koniecznością wykonania remontu pomieszczenia,
 • zintegrowane – niezależne, wyposażone w blat z różnego rodzaju materiałów, w zależności od rodzaju prac, jakie będą wykonywane. Można je całkiem łatwo przenieść w inne miejsce w razie konieczności.

Wyciąg laboratoryjny

Wyciąg laboratoryjny to inna, bardziej potoczna nazwa na dygestorium. Wyciąg laboratoryjny charakteryzuje się dużym poborem energii, gdyż w sposób niemal stały wyciąga z pomieszczenia laboratorium ogrzane lub ochłodzone powietrze wraz z oparami substancji chemicznych. Większa część tej energii, którą pochłaniają wyciągi laboratoryjne to energia, która jest wymagana na potrzeby ogrzania lub ochłodzenia powietrza nawiewanego do przestrzeni laboratorium. 

Oferujemy wysokiej jakości i w pełni bezpieczne dygestoria laboratoryjne (wyciągi laboratoryjne). Skontaktuj się z nami.

Dygestorium laboratoryjne DCD-LAB
Dygestorium - Meble laboratoryjne DCD-Lab

Dygestorium laboratoryjne - wentylacja

Dygestoria laboratoryjne tworzone w firmie DCD-LAB są wyposażone w ciągły, zaawansowany system wentylacyjny, który odprowadza szkodliwe substancje chemiczne na zewnątrz i uniemożliwia im przedostanie się do pomieszczenia laboratorium. Powietrze jest usuwane z dygestorium za pomocą tzw. wentylacji mechanicznej wyciągowej. Instalacja ta musi być prawidłowo zaprojektowana i wykonana, ponieważ jest to kluczowa kwestia tego elementu wyposażenia laboratorium i decyduje o bezpieczeństwie pracy. 

W naszej firmie dbamy o bezpieczeństwo Twoje i Twoich współpracowników. Nasze dygestoria są w pełni bezpieczne i dopasowane do rodzaju pracy.

Dygestorium producent

DCD-LAB jest producentem dygestoriów różnego typu i przeznaczenia. W naszym asortymencie znajdują się:

 • dygestoria do pracowni chemicznych
 • dygestoria do laboratoriów,
 • dygestoria do użytku w szkołach i na uczelniach
 • akcesoria i elementy uzupełniające do dygestoriów: blaty, szafki.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem – odpowiemy na pytania, przedstawimy ofertę i umówimy dogodny termin spotkania. Nasze dygestoria produkujemy w oparciu o najnowsze technologie i według obowiązujących norm i przepisów.

Dygestorium - co to jest?

Dygestorium to niezbędne wyposażenie każdego laboratorium. Jest przeszkloną komorą, przypominającą szafę, wyposażoną w stanowisko laboratoryjne oraz wentylator, który wydmuchuje powietrze poza teren laboratorium. Nowoczesny system wentylowania komory roboczej, dzięki szczelinom, gwarantuje usuwanie szkodliwych substancji chemicznych oraz gazów wydzielających się podczas pracy laboratoryjnej. Chroni to przed przedostawaniem się do pomieszczeń laboratoryjnych toksycznych związków zagrażających zdrowiu pracowników.

Dygestorium - do czego służy?

Dygestorium służy do pracy z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia człowieka (trucizny, agresywne gazy lub wydzielające nieprzyjemne zapachy itd.). Ma na celu chronić osoby, które pracują w laboratorium i wykonują prace badawcze. Dygestorium chroni również przed powstaniem ewentualnych eksplozji lub pożarów.

Dygestorium cena

Cena dygestorium z asortymentu oferowanego przez naszą firmę DCD-LAB każdorazowo ustalana jest indywidualnie w zależności od rozmiaru mebla i rodzaju materiału wykorzystanego do jego produkcji. Aby ustalić cenę sprzętu, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem w Stęszewie pod Poznaniem. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące budowy oraz procesu produkcji naszych dygestoriów, ich rozmiarów oraz możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Dygestorium DCD-LAB - co nas wyróżnia?

elastyczność i dokładność

Do produkcji dygestoriów podchodzimy w sposób elastyczny, dostosowując ich wykonanie tak, aby były one odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby naszych Klientów. Sprawujemy nadzór nad niemal każdą częścią urządzenia.

Konkurencyjne ceny

Jako producent dygestoriów różnego przeznaczenia jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne warunki cenowe. Większość elementów do naszych dygestoriów produkujemy w naszych zakładach.

Komfort i bezpieczeństwo

Nasze wyroby doskonale sprawdzają się w bardzo wymagających pomieszczeniach, gwarantując komfort oraz bezpieczeństwo korzystającym z nich osobom.

DCD-LAB - Producent DYGESTORIUM

Firma DCD-LAB istnieje na rynku już od ponad 20 lat. Swoją działalność rozpoczęła jako dystrybutor zagraniczny materiałów dedykowanych do produkcji mebli laboratoryjnych. Przez cały czas pracownicy rozwijali technologię produkcji mebli laboratoryjnych i dygestoriów, a także własną malarnię proszkową. Dzięki temu dzisiaj możliwe jest produkowanie niemalże wszystkich komponentów w firmie. 

DCD-LAB to firma, która oferuje kompleksową usługę produkcji mebli laboratoryjnych i dygestoriów, która zawiera:

 • fachowe konsultacje i doradztwo,
 • specjalistyczny pomiar,
 • produkcję mebli i dygestoriów,
 • transport na wskazane miejsce,
 • montaż.

Wszyscy pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bezpieczne dygestoria i meble laboratoryjne decydują o bezpieczeństwie pracowników oraz dają duże możliwości badawcze. Dlatego proponujemy jedynie najlepsze i sprawdzone rozwiązania naszym klientom.

DCD-LAB - Lokalizacja

nasza oferta dygestoriów i akcesoriów

Dygestoria stworzone do profesjonalnych laboratoriów medycznych, biotechnologicznych i innych.

Linia dygestoriów dla pracowni chemicznych zarówno przemysłowych, jak i na uczelniach.

POLECAMY TEŻ DYGESTORIA SZKOLNE

Oferujemy również dygestoria do pracowni chemicznych w szkołach. Wysoka jakość, korzystne ceny i bezpieczeństwo pracy. Skorzystaj z usług firmy z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli szukasz dygestoriów szkolnych do swojej placówki, skontaktuj się z nami.

Dygestorium szkolne - Meble laboratoryjne DCD-Lab
Dygestorium laboratoryjne - Meble laboratoryjne DCD-Lab

Dygestorium Poznań, Stęszew - Wielkopolska

Dygestorium od DCD-LAB to gwarancja komfortowego użytkowania przez długi czas. Nasze dygestoria produkujemy w zakładzie w Stęszewie pod Poznaniem.

Naszym produktom zaufało już wiele uczelni, firm medycznych, chemicznych, biotechnologicznych i innych, gdzie liczy się wysoka jakość i świetne wykonanie. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Wielkopolsce – służymy doradztwem i doborem dygestoriów.