Stoły laboratoryjne

DCD-Lab to producent stołów do laboratorium na wymiar i indywidualne zamówienie. Produkujemy stoły laboratoryjne wagowe, wyspowe i półwyspowe, przyścienne, szkolne i pod spektrometry mas. Jesteśmy w stanie modyfikować ich gabaryty oraz wykonać je z materiałów, które są najbardziej odpowiednie do charakteru wykonywanych prac laboratoryjnych. 

Nasze meble laboratoryjne są w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wszystkie niezbędne certyfikaty aby produkować wysokiej jakości meble, które równocześnie pięknie się prezentują w laboratorium. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Produkt
na miarę

Stół laboratoryjny DCD-Lab

Wybierając najbardziej odpowiedni stół do laboratorium klienci mają do dyspozycji kilka rodzajów blatów oraz stelaży. Oferujemy także wyposażenie tych stołów w różne media, przystawki i korpusy szafek metalowych lub laminowanych. Stoły tworzymy na wymiar i indywidualne zamówienie. Dopasowujemy je do tego, jakie jest przeznaczenie stołu, czy będzie na nim stał instrument analityczny, czy raczej ma służyć jako przestrzeń robocza do laboratorium. 

Stoły laboratoryjne dopasowujemy również indywidualnie do przestrzeni laboratoryjnej. Mogą być wyprodukowane pod zabudowę wnękową lub jako wolnostojące stoły wyspowe. Stoły zabezpieczamy w zależności od tego jakie substancje chemiczne wykorzystuje się do codziennej pracy w laboratorium.

Stoły laboratoryjne - parametry techniczne

Wysokość stołu jest dedykowana do pracy stojącej (900 mm) i siedzącej (750 mm). Jako producent jesteśmy też w stanie dostosować wysokość stołu do indywidualnych potrzeb. Aby zabezpieczyć przed rozlaniem się substancji chemicznych czy wody na podłogę i inne części blatu, często stosujemy podwyższone obrzeże. Element ten może być wykonany z tego samego materiału co blat stołu lub innego tworzywa, które nierzadko staje się elementem dekorującym stół laboratoryjny.

Stoły wagowe

Stoły wagowe mają za zadanie odizolowanie specjalistycznej aparatury od drgań, które są wytwarzane przez pozostałe elementy w laboratorium. Dzięki temu pomiary wykonywane przez wagi w laboratorium są dokładniejsze i pozbawione błędów. W stołach laboratoryjnych wagowych płyty antywibracyjne są montowane na osobnym stelażu na wibroizolatorach, które tłumią wszelkie drgania.

Jako DCD-Lab od wielu lat zajmujemy się produkcją wysokiej jakości stołów wagowych odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Zapraszamy do kontaktu.

Stoły laboratoryjne wyspowe

Stoły wyspowe to wolnostojące stoły laboratoryjne, które zwykle znajdują się w centralnej części laboratorium. Tworzą możliwość dostępu do blatu z 4 stron i pozwalają na jednoczesną pracę lub obserwację wielu osób przy stole. Często znajdują się w laboratoriach szkolnych, ale nie tylko. Zwykle stoły wyspowe uzupełnia się szafkami pod blatem, a także montuje się na nich nadstawki, przystawki i stanowiska myjące. Konfiguracja i ustawienie są dowolne i zależą od indywidualnych predyspozycji klienta. Stoły wyspowe można ze sobą łączyć i tworzą wtedy prostopadłe ciągi stanowisk roboczych. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie w wielu laboratoriach.

Stoły laboratoryjne przyścienne

Stoły przyścienne zapewniają możliwość dostępu do nich tylko z jednej z dwóch lub z trzech stron, w zależności od ustawienia w odniesieniu do innych mebli laboratoryjnych. Często montuje się na nich zlewy oraz kolumny elektryczne – wygodny i praktyczny sposób na zasilanie aparatury analitycznej. Nad stołami przyściennymi bardzo często montuje się szafki wiszące, a pod stołami znajdują się kolejne szafki lub szuflady.

Wykonujemy stoły laboratoryjne przyścienne dopasowane w pełni do osobistych preferencji klienta i rodzaju prac.

stoły laboratoryjne szkolne

Stoły laboratoryjne szkolne znajdują zastosowanie w pracowniach chemicznych, biologicznych i fizycznych w szkołach. Przeznaczone są do przeprowadzania na nich różnego rodzaju eksperymentów i uatrakcyjniają zajęcia. Opieramy stoły na solidnych stelażach i zabezpieczamy je zwiększając ich odporność na uszkodzenia i działanie substancji chemicznych.

Jeśli szukasz doświadczonego producenta stołów laboratoryjnych do szkół i uczelni, skontaktuj się z nami.

Stoły laboratoryjne pod spektrometry mas

Oferujemy stoły laboratoryjne dedykowane pod spektrometry mas. Pozwalają one znacznie oszczędzić miejsce w pracowni laboratoryjnej. Wykonujemy stoły z możliwością zabudowy według potrzeb, wyposażone w szafki, szuflady, przystawki i nadstawki. Stół pod spektrometry mas to także większy komfort pracy ze względu na wyciszenie pompy wstępnej i zapewnienie dogodnego dostępu serwisowego do urządzenia.

Profesjonalne doradzamy i tworzymy wysokiej jakości meble laboratoryjne. Zapraszamy!

Stoły laboratoryjne - cena

Każdy stół laboratoryjny jest inny, dopasowany do potrzeb pracowni i klienta. Dlatego też cena będzie się wahać w zależności od tego, jaki materiał ostatecznie zostanie wybrany, jakie są wymiary mebla, czy wymaga on dodatkowych zabezpieczeń itp. Jako producent DCD-Lab zapewniamy najlepszy współczynnik ceny do jakości. Żeby dowiedzieć się więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Polecamy też dygestoria

W laboratorium nie może zabraknąć nie tylko stołu laboratoryjnego, ale też i dygestorium. To ten rodzaj mebla odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo pracy z różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Produkujemy także trwałe i odporne dygestoria dostosowane do potrzeb pracowni. Posiadamy już ponad 20 lat doświadczenia.

Zapraszamy do kontaktu.

Stoły laboratoryjne DCD-LAB - co nas wyróżnia?

elastyczność i dokładność

Do produkcji dygestoriów podchodzimy w sposób elastyczny, dostosowując ich wykonanie tak, aby były one odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby naszych Klientów. Sprawujemy nadzór nad niemal każdą częścią urządzenia.

Konkurencyjne ceny

Jako producent dygestoriów różnego przeznaczenia jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne warunki cenowe. Większość elementów do naszych dygestoriów produkujemy w naszych zakładach.

Komfort i bezpieczeństwo

Nasze wyroby doskonale sprawdzają się w bardzo wymagających pomieszczeniach, gwarantując komfort oraz bezpieczeństwo korzystającym z nich osobom.

DCD-LAB - Lokalizacja

Polecamy

DCD LAB oferuje także inne elementy wyposażenia laboratoryjnego, wśród których znajdą Państwo m.in. blaty laboratoryjne i szafy na chemikalia. Zachęcamy do korzystania z naszych usług!