Stoły wyspowe

Stół wyspowy jest centralną częścią przestrzeni laboratoryjnej. To stanowisko z powierzchnią roboczą gdzie blat najczęściej wykonany jest z najbardziej chemoodpornego materiału z dodatkowym podwyższonym obrzeżem, które zapobiega rozlaniu się cieczy. W stołach tych bardzo często instaluje się nadstawki, które stanowią dodatkową przestrzeń roboczą, jak również są źródłem zasilania drobnego sprzętu laboratoryjnego. Zaletą takich stołów są duże powierzchnie blatów, możliwość szerokiej aranżacji szafek, półek, stanowisk myjących, dostępności zasilania elektrycznego, gniazdek Ethernet, innych. Wysokość stołów wyspowych jest dostosowana do pracy stojącej.

Jesteśmy producentami stołów wyspowych dopasowanych do wymagań klientów. 

Produkt
na miarę

Stół wyspowy laboratoryjny

Oferujemy wolnostojące stoły do laboratorium, tzw. stoły wyspowe, które zwykle umiejscawia się w centralnych częściach pracowni. Takie stoły pozwalają na dostęp do powierzchni roboczej z 4 stron i dają możliwość pracy bądź obserwacji większej liczbie badaczy. Zwykle są wyposażone w dodatkowe nadstawki, stanowiska myjące i przystawki, jak również uzupełnione szafkami pod blatem. Istnieje możliwość połączenia stołów w prostopadłe ciągi stanowisk roboczych. Można również tworzyć z nich stanowiska narożnikowe lub ustawiać niezależnie od siebie. Komunikację w połączeniach ułatwiają ścięte narożniki oraz łagodniejsze kąty w heksagonalnych modułach kończących stoły.

Nasze stoły wyspowe mają przemyślaną konstrukcję, są funkcjonalne i mobilne. Każdą zabudowę można elastycznie kształtować według własnych preferencji. Szczególnie polecamy nasze stoły wyspowe laboratoryjne z linii Carbon ST.

Stoły wyspowe ze stanowiskiem myjącym i ociekaczem

Stanowiska można dostosować do wymogów konkretnych laboratoriów, a praktyczne zlewiki znacznie ułatwiają pracę z cieczami. Świetnie sprawdzają się również w pracowniach, w których nie ma możliwości zamontowania dużych stanowisk myjących.

Przy pomocy stołów wyspowych można w pełni zagospodarować przestrzeń pracowni, a tym samym zapewnić więcej powierzchni roboczej. Ponadto ilość miejsc do przechowywania można dodatkowo zwiększyć za pomocą pełnej zabudowy podblatowej.

Stoły wyspowe z szafkami

Przez zamontowanie szafek wiszących można łatwo zwiększyć ilość miejsca do przechowywania w pracowniach, nie ograniczając przy tym powierzchni roboczych stanowisk. Szafki mobilne pozwalają na dowolne zagospodarowanie przestrzeni pod blatem, na przykład zwiększając ilość miejsc do pracy siedzącej.

Stoły laboratoryjne wyspowe

Nasze stoły laboratoryjne wyspowe są bardzo wytrzymałe, tworzone z zastosowaniem sprawdzonych przez lata technik produkcji i wysokiej jakości materiałów. Zapewniamy duży wybór poszczególnych komponentów oraz kolorów z palety RAL. Wszystkie nasze stoły są malowane proszkowo i zabezpieczone przed korozją. 

Poza stołami wyspowymi do laboratorium oferujemy także stoły wyspowe do warsztatów, szkół i innych placówek. Z pomocą naszych stołów z łatwością i funkcjonalnie urządzisz swoją pracownię.

Stół laboratoryjny wyspowy cena

Koszt produkcji stołów laboratoryjnych wyspowych zależny jest od wielu czynników i szacowany indywidualnie w każdym przypadku. Żeby ustalić cenę oraz porozmawiać o pozostałych szczegółach zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem w Stęszewie pod Poznaniem. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy proces produkcji oraz wszystkie możliwości.

STOŁy Wyspowe DCD-LAB - co nas wyróżnia?

elastyczność i dokładność

W sposób elastyczny podchodzimy do produkcji naszych stołów wyspowych, dostosowując ich wykonanie tak, aby były one odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby naszych Klientów. Sprawujemy nadzór nad niemal każdą częścią urządzenia i na każdym etapie produkcji.

Konkurencyjne ceny

Jako producent stołów wyspowych do laboratoriów, warsztatów i innego przeznaczenia jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne warunki cenowe. Większość elementów do naszych stołów produkujemy w naszych zakładach.

Komfort i bezpieczeństwo

Nasze meble doskonale sprawdzają się w bardzo wymagających pomieszczeniach, gwarantując komfort oraz bezpieczeństwo korzystającym z nich osobom.

DCD-LAB - Producent Stołów Wyspowych do Laboratorium

DCD-Lab wyróżnia się już ponad 20-letnim doświadczeniem w produkowaniu mebli laboratoryjnych, w tym także stołów wyspowych, na wymiar i indywidualne zamówienie. W początkowych latach firma zajmowała się głównie dystrybucją zagranicznych materiałów dedykowanych do produkcji mebli do laboratoriów. W kolejnych latach DCD-Lab opracowało swoją technologię produkcji mebli do laboratoriów, szkół i warsztatów wraz z własną malarnią proszkową. Dlatego teraz możliwa jest produkcja praktycznie wszystkich niezbędnych komponentów w firmie.

DCD-LAB to sprawdzeni i zaufani fachowcy, którzy oferują kompleksową usługę produkcji mebli laboratoryjnych, w tym stołów wyspowych, która obejmuje:

  • fachowe doradztwo oraz konsultacje,
  • specjalistyczny pomiar,
  • produkcję mebli,
  • transport we wskazane miejsce,
  • montaż.

Bardzo ważne jest, by meble laboratoryjne były wysokiej jakości, ponieważ to bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo i komfort pracowników oraz daje duże możliwości badawcze. Dlatego proponujemy jedynie najlepsze i sprawdzone rozwiązania naszym klientom.

DCD-LAB - Lokalizacja

Polecamy też stoły przyścienne

W naszej ofercie mamy też stoły przyścienne do laboratoriów, warsztatów i szkół. Nasze stoły zapewnią pracowni w pełni funkcjonalne obszary robocze oraz bezpieczeństwo. Zapraszamy do kontaktu.