Szafki

Wszelkiego rodzaju szafki są jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego laboratorium. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne przechowywanie sprzętu laboratoryjnego i dokumentacji. Ponadto odpowiednio dobrane szafki laboratoryjne ułatwiają uporządkowanie przestrzeni oraz bezproblemowy dostęp do potrzebnych akcesoriów, odczynników i dokumentacji laboratoryjnej. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór szafek, które charakteryzują się nie tylko dużą funkcjonalnością, ale też wysoką jakością wykonania.

Elementy podwieszane, wiszące i stojące

Szafy i szafki stanowią cenną powierzchnię magazynową każdego laboratorium. DCD LAB proponuje więc różne rodzaje tych mebli, a wśród nich szafki laboratoryjne wiszące, podwieszane oraz stojące. Podczas wyboru odpowiednich szafek oraz planowania ich rozmieszczenia należy przede wszystkim dokładnie przemyśleć kwestię ilości miejsca, które trzeba będzie przeznaczyć na odczynniki, sprzęt i narzędzia. Istotne jest również planowane obciążenie mebli. Jednakże, najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze mebli stalowych i laminowanych powinny być warunki panujące w laboratorium – zwłaszcza wilgotność.

Szafki metalowe i laminowane

Wybór materiału, z którego wykonane będą szafki zależy również od ich przeznaczenia. W laboratoriach prowadzących prace chemiczne i mechaniczne oraz tam, gdzie pojawia się stałe lub przejściowe ryzyko zawilgocenia, warto umieścić szafki metalowe. Są nie tylko niezwykle solidne i trwałe, ale dodatkowo bardzo łatwo je wyczyścić ze względu na gładką powierzchnię. Nasz asortyment zawiera też funkcjonalne oraz precyzyjnie wykonane meble laminowane.

Poza wyborem materiału, należy zdecydować również o szeregu innych cech i detali dotyczących wykończenia mebli. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty.

Produkt
na miarę

Półki
regulowane

Podwieszane

Rekomendowane wymiary zewnętrzne szafek:

Wiszące

Wymiary zewnętrzne szafek:

MOBILNE I STOJĄCE:

Wymiary zewnętrzne szafek:

Polecamy

Polecamy również inne dostępne w naszej ofercie elementy wyposażenia laboratoryjnego, w tym stanowiska zlewozmywakowe, dygestoria laboratoryjne.