Komory na chemikalia

Bezpieczne przechowywanie odczynników

Szafy specjalistyczne

Pracownicy laboratorium każdego dnia mają kontakt z wieloma substancjami, które potencjalnie są niebezpieczne dla zdrowia. Duże znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa w laboratorium jest odpowiednie przechowywanie takich środków. Pozwala ono nie tylko zminimalizować zagrożenie, ale również poprawia organizację pracowni. Oferujemy Państwu tworzone na wymiar specjalistyczne szafki ognioodporne i na chemikalia, służące do przechowywania kwasów i zasad. Można również zastosować w nich dodatkowe zabezpieczenie w formie zamka baskwilowego lub kłódki.

 

    Szafy specjalistyczne

 

Szafki ognioodporne

Producent sprzętu laboratoryjnego DCD LAB, oferując swoim klientom szafki ognioodporne ma na względzie nie tylko odpowiednie zabezpieczenie obiektów badawczych, ale przede wszystkim dobro pracowników laboratorium. Produkty posiadają wszelkie niezbędne zabezpieczenia, chroniące przed wybuchem pożaru i umożliwiające bezpieczne przechowywanie badanych substancji.

 

Komory na chemikalia

Proponujemy szafy na chemikalia o wysokiej odporności chemicznej, zarówno na ciecze, jak i na opary. W naszej ofercie szafy dostępne są w wersji stalowej jak i laminowanej. W ich wnętrzach znajdują się całkowicie wysuwane półki lub kuwety z blokadą zapobiegającą przypadkowemu wysunięciu. Dodatkowym zabezpieczeniem zawartości szaf jest montowany w drzwiach zamek.

Polecamy także dostępne w ofercie DCD LAB inne meble do laboratoriów, takie jak szafy na chemikalia, dygestoria i blaty laboratoryjne.

seria st

  • otwory wentylacyjne w tylnych ścianach

 

Szafy specjalistyczne

 

seria lm

  • opcjonalnie z wentylatorem
  • wewnątrz powłoka z polipropylenem

 

Szafy specjalistyczne